Hogar / Ceramic Capacitors / C1005JB1A475K050BC
minImg
C1005JB1A475K050BC
TDK Corporation
Producto No:
C1005JB1A475K050BC
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 4.7UF 10V JB 0402
En stock : 1461723
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.026" (0.65mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4.7 µF