Hogar / Ceramic Capacitors / C1210C752JDGACAUTO
minImg
C1210C752JDGACAUTO
KEMET
Producto No:
C1210C752JDGACAUTO
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP CER 7500PF 1KV C0G/NP0 1210
En stock : 5000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series SMD Auto C0G HV
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr KEMET
Capacitance 7500 pF