C144/440CRO
TE Connectivity Laird
Producto No:
C144/440CRO
Descripción:
RF ANT 146/445MHZ WHIP STR NMO
Guía del usuario
Frequency Range 144MHz ~ 148MHz, 440MHz ~ 450MHz
Applications -
Number of Bands 2
Ingress Protection -
Termination NMO
Mounting Type Base Mount
Height (Max) 38.000" (965.20mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Series -
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 146MHz, 445MHz
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain 2dB, 5dB
Frequency Group VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)