Hogar / Ceramic Capacitors / C1608C0G1H271K080AA
minImg
C1608C0G1H271K080AA
TDK Corporation
Producto No:
C1608C0G1H271K080AA
Descripción:
CAP CER 270PF 50V C0G 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Last Time Buy
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 270 pF