Hogar / Ceramic Capacitors / C1608C0G2A080D080AA
minImg
C1608C0G2A080D080AA
TDK Corporation
Producto No:
C1608C0G2A080D080AA
Descripción:
CAP CER 8PF 100V C0G 0603
En stock : 4026
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 8 pF