Hogar / Ceramic Capacitors / C1608CH1H821J080AA
minImg
C1608CH1H821J080AA
TDK Corporation
Producto No:
C1608CH1H821J080AA
Descripción:
CAP CER 820PF 50V CH 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Obsolete
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 820 pF