Hogar / Ceramic Capacitors / C1608JB1A105K080AC
minImg
C1608JB1A105K080AC
TDK Corporation
Producto No:
C1608JB1A105K080AC
Descripción:
CAP CER 1UF 10V JB 0603
En stock : 23402
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF