Hogar / Ceramic Capacitors / C1608JB1H684M080AB
minImg
C1608JB1H684M080AB
TDK Corporation
Producto No:
C1608JB1H684M080AB
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 0.68UF 50V JB 0603
En stock : 234
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.68 µF