Hogar / Ceramic Capacitors / C2012CH1H822J060AA
minImg
C2012CH1H822J060AA
TDK Corporation
Producto No:
C2012CH1H822J060AA
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 8200PF 50V CH 0805
En stock : 3067
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 8200 pF