Hogar / Ceramic Capacitors / C2012X5R2E222K085AA
minImg
C2012X5R2E222K085AA
TDK Corporation
Producto No:
C2012X5R2E222K085AA
Descripción:
CAP CER 2200PF 250V X5R 0805
En stock : 8334
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF