Hogar / Ceramic Capacitors / C2012X7S2A154M085AB
minImg
C2012X7S2A154M085AB
TDK Corporation
Producto No:
C2012X7S2A154M085AB
Descripción:
CAP CER 0.15UF 100V X7S 0805
En stock : 20409
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF