C308F50MA-TR1
Eaton - Electronics Division
Producto No:
C308F50MA-TR1
Descripción:
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC/VDC
En stock : 810
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0001
Applications Hazardous Locations
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 9.4 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 50mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 4kA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm)
Product Status Active
Series C308F
Voltage Rating - DC 250 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 250 VAC