C317C682M1U5CA
KEMET
Producto No:
C317C682M1U5CA
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP CER 6800PF 100V Z5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm Z5U
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 6800 pF