C320C475K3R5TA
KEMET
Producto No:
C320C475K3R5TA
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP CER 4.7UF 25V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X7R
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 4.7 µF