Hogar / Ceramic Capacitors / C3216CH2J151K060AA
minImg
C3216CH2J151K060AA
TDK Corporation
Producto No:
C3216CH2J151K060AA
Descripción:
CAP CER 150PF 630V CH 1206
En stock : 2808
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 150 pF