Hogar / Ceramic Capacitors / C3216JB2A334M130AA
minImg
C3216JB2A334M130AA
TDK Corporation
Producto No:
C3216JB2A334M130AA
Descripción:
CAP CER 0.33UF 100V JB 1206
En stock : 1560
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.33 µF