C3216NP0101JGTS
ICM
Producto No:
C3216NP0101JGTS
Fabricante:
ICM
Descripción:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series C3216NP0_S
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr ICM
Capacitance 100 pF