Hogar / Ceramic Capacitors / C3225CH2E473K250AA
minImg
C3225CH2E473K250AA
TDK Corporation
Producto No:
C3225CH2E473K250AA
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 0.047UF 250V CH 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.047 µF