Hogar / Ceramic Capacitors / C322C124F3G5TA7301
minImg
C322C124F3G5TA7301
KEMET
Producto No:
C322C124F3G5TA7301
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP CER 0.12UF 25V C0G/NP0 RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.12 µF