Hogar / Ceramic Capacitors / C327C511KAG5TA7301
minImg
C327C511KAG5TA7301
KEMET
Producto No:
C327C511KAG5TA7301
Descripción:
CAP CER 510PF 250V C0G/NP0 RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.320" (8.13mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr KEMET
Capacitance 510 pF