C330C103M2R5TA
KEMET
Producto No:
C330C103M2R5TA
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X7R
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 10000 pF