Hogar / Ceramic Capacitors / C330C184J5G5TA7301
minImg
C330C184J5G5TA7301
KEMET
Producto No:
C330C184J5G5TA7301
Descripción:
CAP CER 0.18UF 50V C0G/NP0 RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.420" (10.66mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.18 µF