C330C223J1G5CA
KEMET
Producto No:
C330C223J1G5CA
Descripción:
CAP CER 0.022UF 100V NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Mfr KEMET
Capacitance 0.022 µF