C330C473J5G5TA
KEMET
Producto No:
C330C473J5G5TA
Descripción:
CAP CER RAD 47NF 50V C0G 5%
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.047 µF