Hogar / Ceramic Capacitors / C336C124F5G5TA7301
minImg
C336C124F5G5TA7301
KEMET
Producto No:
C336C124F5G5TA7301
Descripción:
CAP CER 0.12UF 50V C0G/NP0 RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.12 µF