C340C683J1G5CA
KEMET
Producto No:
C340C683J1G5CA
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP CER 0.068UF 100V NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.494" (12.54mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" L x 0.160" W (7.36mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.068 µF