C3DDG-6006G
CW Industries
Producto No:
C3DDG-6006G
Fabricante:
CW Industries
Descripción:
IDC CABLE - CKR60G/AE60G/CKR60G
Guía del usuario
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 60
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series -
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")