Hogar / Ceramic Capacitors / C4532CH2E683J230KN
minImg
C4532CH2E683J230KN
TDK Corporation
Producto No:
C4532CH2E683J230KN
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 0.068UF 250V CH 1812
En stock : 970
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF