C4AF1EW5600F3AK
KEMET
Producto No:
C4AF1EW5600F3AK
Fabricante:
KEMET
Descripción:
FILM CAP AC, 60 UF, 10%, 250 VAC
En stock : 6
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 2.217" (56.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.4 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series C4AF
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 250V
Mfr KEMET
Capacitance 60 µF