C4AF7BW5185F3MK
KEMET
Producto No:
C4AF7BW5185F3MK
Fabricante:
KEMET
Descripción:
FILM CAP AC,18.5 UF,10%,350 VAC
En stock : 27
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.783" (45.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.8 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series C4AF
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 350V
Mfr KEMET
Capacitance 18.5 µF