C4AF9BW5100A3JK
KEMET
Producto No:
C4AF9BW5100A3JK
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP FILM 10UF 10% 310VAC RADIAL
En stock : 1521
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.465" (37.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.3 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series C4AF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 310V
Mfr KEMET
Capacitance 10 µF