C4AQIBU4800A11J
KEMET
Producto No:
C4AQIBU4800A11J
Descripción:
CAP FILM 8UF 5% 800VDC RADIAL
En stock : 1046
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.150" (29.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.3 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series C4AQ
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr KEMET
Capacitance 8 µF