C4AULBW5280M3FK
KEMET
Producto No:
C4AULBW5280M3FK
Fabricante:
KEMET
Descripción:
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.614" (41.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.9 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series C4AU
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr KEMET
Capacitance 28 µF