C53TP50CH-10
Sensata-Crydom
Producto No:
C53TP50CH-10
Fabricante:
Sensata-Crydom
Descripción:
SSR RELAY 3PST-NO 50A 48-530V
Guía del usuario
Load Current 50 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC
Circuit 3PST-NO (3 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 530 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 53TP
Package / Case Module
Mfr Sensata-Crydom
Package Tube
Voltage - Input 180 ~ 280VAC