CA0001R5000KR05
Vishay Dale
Producto No:
CA0001R5000KR05
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 0.5 OHM 1W 10% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.460" L (4.32mm x 11.68mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 500 mOhms
Series CA
Power (Watts) 1W