CA0002R1690KR05
Vishay Dale
Producto No:
CA0002R1690KR05
Descripción:
RES 0.169 OHM 2W 10% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 169 mOhms
Series CA
Power (Watts) 2W