CA08FW20-22SBF80
ITT Cannon, LLC
Producto No:
CA08FW20-22SBF80
Fabricante:
ITT Cannon, LLC
Descripción:
CONN PLUG FMALE 6P SILVER CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 74A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-22
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C