CA20COME22-12PBF80
ITT Cannon, LLC
Producto No:
CA20COME22-12PBF80
Fabricante:
ITT Cannon, LLC
Descripción:
CONN RCPT MALE 5POS SILVER CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Polychloroprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 74A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert 22-12
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C