CA22J11207Q
C&K
Producto No:
CA22J11207Q
Fabricante:
C&K
Descripción:
ROCKER SWITCH
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 65°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Concave (Standard V)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.20mm x 22.00mm
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Circuit DPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series CA
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V