CA3100E28-22SB02-05
ITT Cannon, LLC
Producto No:
CA3100E28-22SB02-05
Descripción:
CONN RCPT FMALE 6P SILVER CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 135A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 28-22
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Shrink Boot Adapter
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C