Hogar / Circular Connector Assemblies / CA3102E22-19SBF80A176A232
minImg
CA3102E22-19SBF80A176A232
ITT Cannon, LLC
Producto No:
CA3102E22-19SBF80A176A232
Descripción:
CONN RCPT FMALE 14POS GOLD CRIMP
En stock : 23
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 22A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Black Zinc Cobalt
Shell Size - Insert 22-19
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C