CA40905R000KR28
Vishay Dale
Producto No:
CA40905R000KR28
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 5 OHM 3.6W 10% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.994" L (3.56mm x 25.25mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 5 Ohms
Series CA
Power (Watts) 3.6W