CA4120300R0JS73
Vishay Dale
Producto No:
CA4120300R0JS73
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 300 OHM 4.8W 5% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.140" Dia x 1.594" L (3.56mm x 40.49mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 300 Ohms
Series CA
Power (Watts) 4.8W