CA45A016K155TA
XiangJiang
Producto No:
CA45A016K155TA
Fabricante:
XiangJiang
Descripción:
CAP TANT 1.5UF 10% 16V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Ratings -
Series CA45 A
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr XiangJiang
Capacitance 1.5 µF