CAJ.M26.SLL.C72G
LEMO
Producto No:
CAJ.M26.SLL.C72G
Fabricante:
LEMO
Descripción:
CONN PLUG FMALE 26P SOLDER CUP
Guía del usuario
Cable Opening 0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm)
Backshell Material, Plating Polyetherimide (PEI)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 2A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M26
Mfr LEMO
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 170°C