CAS17C220KAGFC
KEMET
Producto No:
CAS17C220KAGFC
Descripción:
SFTY 1808 22PF X1 250 / Y2 250 C
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series CAS SMD SFTY 250
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)
Mfr KEMET
Capacitance 22 pF