CAS18C271KAGFC
KEMET
Producto No:
CAS18C271KAGFC
Fabricante:
KEMET
Descripción:
SFTY 1812 270PF X1 250 / Y2 250
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series CAS SMD SFTY 250
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr KEMET
Capacitance 270 pF