CAY16-100J4
Bourns Inc.
Producto No:
CAY16-100J4
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
1206
Descripción:
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Series CAY16
Power Per Element 62.5mW