CAY16-201J8LF
Bourns Inc.
Producto No:
CAY16-201J8LF
Paquete:
1506
Descripción:
RES ARRAY 8 RES 200 OHM 1506
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1506
Series CAY16
Power Per Element 62.5mW