CB037G0153KBA
KYOCERA AVX
Producto No:
CB037G0153KBA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP FILM
En stock : 4336
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CB
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Voltage Rating - AC 160V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15000 pF